نمونه گیری خون در منزل

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , , , , | دیدگاه ها: | فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۳

نمونه گیری خون در منزل
نمونه خون یکی از مهمترین نمونه های آزمایشگاهی است که توسط آزمایشگاه، پرستار، پزشک و فرد متخصص دیگر در این زمینه تهیه می شود.
انواع آزمایش خون
سرولوژی
شامل آزمایش‌های خاصی همچون هپاتیت و ایدز و سیفلیس و تب مالت و ویدال و … می‌باشد که معمولاً از روی سرم خون انجام می‌گیرد.
بیوشیمی
یکی‌از پانل‌های خون در بخش بیوشیمی برای اندازه‌گیری سدیم، پتاسیم ، کلرید، بی کربنات ، نیتروژن اوره خون (BNU) ، منیزیم ، کراتینین ، گلوکز و گاهی نیز کلسیم بکار می‌رود. آزمایش‌های مربوط به کلسترول در دو گروه ال. دی. ال و اچ. دی. ال و نیز تری گلیسرید تعریف می‌گردند. برخی آنالیزها مانند اندازه‌گیری گلوکز و یا پروفایل لیپیدها در بخش بیوشیمی، در فرد ناشتا انجام شده و پیش از خون‌گیری فرد بین ۸ تا ۱۲ ساعت پیش از آن نباید چیزی خورده و یا نوشیده باشد.
بیشترین استفاده خون در آزمایشگاه‌ها از سیاه رگ گرفته می‌شود درحالیکه گروهی از آزمایش‌های تخصصی مانند ای. بی. جی نیازمند نمونه خون گرفته شده از سرخ رگ یا شریان است. اندازه‌گیری و آنالیز گازهای درون خون شریانی بهترین وسیله برای مانیتورینگ و کنترل سطح کربن دی اکسید و اکسیژن در فهم و درک عملکرد شش ها است و نیز این خون در آنالیز و اندازه‌گیری اسیدی‌بازی خون یا همان سطح پی اچ و اندازه سطح بی کربنات در تعیین وضعیت دقیق متابولیک خون است.
میکروب شناسی
به نمونه‌های ادرار برای کشت میکروب و بررسی عفونت و سنگ کلیه و قارچ و همینطور مدفوع برای بررسی عفونتهای روده‌ای و انگل و کرم به کار می‌رود.در این بخش نمونه های آزمایشی کشت میکروبی از جمله خلط،کشت گلو،کشت از تمامی مایعات بدن و تشخیص نوع میکروب نیز انجام می شود.
ارزیابی سلولی
شمارش کامل خون (سی بی سی)
هماتوکریت و ام سی وی (حجم متوسط گولبول ها)
ای. اس. آر (ESR)
کراس مچینگ. تعریف گروه خونی برای انتقال خون یا پیوند اندام
کشت خون هنگامی که عفونتی ناشناخته و یا دشوار در تشخیص باشد از کشت خون برای تعیین دقیق نوع عفونت استفاده می‌شود.
برخی از بیماران به دلایل وضعیت بیماری خود و یا مشکلات جسمی و یا مشغله کاری قادر به حضور در آزمایشگاه نیستند.از این رو مرکز درمان در منزل شفا طب عرفان برای این دسته از افراد در کل محدوده تهران توسط افراد مجرب خدمات نمونه گیری در منزل را انجام می دهد.و در کوتاه ترین زمان ممکن جواب آزمایش را هم از طریق فضای مجازی و هم از طریق پیک به بیماران اطلاع رسانی میکند.

 


مطالب مرتبط :

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکو قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت متخصص در منزل

 

ارسال پاسخ