فراهم کردن مراقبت در اورژانس های اونکولوژی

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , , | دیدگاه ها: | شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۷

فراهم کردن مراقبت در اورژانس های اونکولوژی

مراقبت از بیمار با سرطان پیشرفته

بیمار مبتلا به سرطان، مشکلات زیادی را که قبلاٌ شرح داده شده اند تحمل می کند، ولی در این مورد همه ی آنها به درجه ی بیشتری رسیده اند. علایم مشکلات گوارشی، مسایل تغذیه ای، از دست دادن وزن و کاشکسی، بیمار را نسبت به شکنندگی پوست، اختلالات الکترولیت و مایع و عفونت، حساس تر می کند.

با وجود این، همه ی بیماران سرطانی درد را تحمل نمی کنند و افرادی می ترسند که سرطان به قدر کافی در موردشان درمان نشده باشد. با وجود این، درمان در این مرحله بیشتر تسکین بخش می باشد. پیشگیری و تدابیر مناسب برای مسایل می تواند کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد. به عنوان مثال، استفاده از مسکن ها با یک برنامه ی منظم در زمان های معین، بیشتر از برنامه مبتنی بر«در صورت نیاز» می تواند چرخه ی هیجان و اظطراب را قطع کند. کارکردن با بیماران و خانواده ها و همین طور با دیگر کارکنان مراقبت بهداشتی با یک برنامه کنترل درد( مبتنی بر نیازهای مخصوص بیمار) به صورت مکرر احساس ناراحتی و کنترل بیمار را افزایش می دهد و نیز مقدار مسکن های مخدر مورد نیاز اغلب به منظور کنترل بیشتر درد، کاهش پیدا می کند و داروهای دیگر همانند مسکن ها، آرام بخش ها، شل کننده های عضلانی) استفاده می شوند.

اگر بیمار داوطلب استفاده از پرتودرمانی یا مداخلات جراحی برای تسکین درد می باشد. نتایج این روش ها مانند بلاک عصبی، پوستی،کوردوتومی(برش جراحی یکی از طناب های نخاعی) برای بیمار و خانواده توضیح داده می شود و نیز اقداماتی برای پیشگیری از مشکلات ناشی از تغییر احساس، عدم تحرک و تغییرات عملکرد روده و مثانه انجام می شود.

با ظاهر شدن هر علامت جدید، بیمار ممکن است در مورد پیشرفت بیماری دچار ترس و وحشت شود. با وجود این، غیر قابل قبول است که همه ی علایم مربوط به سرطان باشد. علایم شدید و مشکلات جدید ارزیابی و درمان های تهاجمی انجام می شوند تا در صورت امکان کیفیت زندگی بیمار افزایش پیدا کند.

ضعف، بی حرکتی، خستگی و عدم فعالیت مخصوصاٌ در مراحل پیشرفته ی سرطان ناشی از تومور یا درمان، دریافت مواد غذایی ناکافی و یا تنفس مشک (دیس پنه) اتفاق می افتد. پرستار با بیمار برای برقراری اهداف واقعی و ایجاد تعادل بین استراحت و برنامه های فعالیتی بیمار و ورزش، همکاری و کمک می کند. اقدامات دیگر شامل کمک کردن به بیمار برای تعیین روش های مصرف با انرژی کمتر در مورد انجام دادن کارها و افزایش دادن فعالیت های مورد علاقه ی بیمار است.

تمام کوشش ها در سراسر دوره ی بیماری برای این است که بیمار را برای استقلال و کنترل بیشتر آماده کنند، البته با اطمینان به این که منابع حمایتی و کمک کننده در زمان نیاز در دسترس هستند. علاوه بر این، تیم مراقبت بهداشتی با بیمار و خانواده برای تعیین کردن و پذیرفتن خواسته های بیمار در مورد روش های درمانی و مراقبتی در مرحله ی نهایی بیماری و نزدیک شدن مرگ همکاری می کند.


مطالب مرتبط :

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکو قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت متخصص در منزل

 

ارسال پاسخ