ارتقای مراقبت در منزل و مراقبت های جامعه نگر

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , , | دیدگاه ها: | خرداد ۳ام, ۱۳۹۷

ارتقای مراقبت در منزل و مراقبت های جامعه نگر

آموزش مراقبت از خود به بیمار. گاهی اوقات لازم است که درمان IV در خانه انجام گیرد. در چنین مواردی بیشتر امور مربوط به رسیدگی روزانه آن بر عهده ی بیمار و خانواده ی وی می باشد. برای اطمینان از این که بیمار و خانواده می توانند اقدامات مربوط به مایع وریدی و تزریق آن به نحو مناسب انجام دهند و از عوارض پیشگیری به عمل آورند، باید آموزش های لازم را به آنان ارایه داد. تهیه دستورالعمل های کتبی علاوه بر نشان دادن مراحل کار به صورت عملی و درخواست ا افراد فراگیرنده جهت انجام مجدد مراحل نشان داده شده، می تواند نکات کلیدی مربوط به این فعالیت ها را تقویت نماید.

تداوم مراقبت. تزریق وریدی انجام شده در خانه، دامنه ی وسیعی از انواع درمان ها را در بر می گیرد، مانند تزریق آنتی بیوتیک ها، مسکن ها، داروهای ضد نئوپلاسم، درمان با خون یا اجزای خون و تغذیه ی وریدی، در صورت نیاز به مراقبت های مستقیم پرستاری، باید ترتیبی اتخاذ کرد تا پرستار متخصص در امر تزریق به منزل بیمار آمده و درمان های وریدی را اجرا نماید. علاوه بر انجام درمان های وریدی و نظارت دقیق بر آن، پرستار باید بررسی و شناخت جامعی از وضعیت بیمار به عمل آورده و آموزش به بیمار و خانواده اش را در زمینه ی نظارت بر درمان های وریدی ادامه دهد. طی این جلسات تغییراتی را که باید در رژیم غذایی به علت عدم تعادل آب و الکترولیت ها داده شود، تشریح شده یا پیرامون آنها تأکید بیشتری صورت می گیرد.

اتجام تست های آزمایشگاهی به صورت دوره ای جهت ارزیابی آثار درمان های وریدی و پیشرفت وضعیت بیمار، ضروری می باشد. نمونه های خون در آزمایشگاه نزدیک خانه بیمار گرفته شده یا پرستار طی یک جلسه ملاقات در خانه، اقدام به گرفتن نمونه ی خون می نماید.

پرستار باید با مشارکت مسئول کنترل موردی، برای بررسی بیمار، خانواده و محیط خانه اقدام نماید؛ همچنین مطابق با طرح درمانی و توانمندبیمار، برای وی یک برنامه ی مراقبتی تدوین نماید و در صورت ضرورت، وی را جهت انجام مراقبت های پیگیری ارجاع دهد. بسته به تمهیدات مراقبتی در خانه باید وسایل مورد نیاز از سوی مؤسسه تهیه گردد یا از طرف بیمار خریداری شود. ثبت کردن شواهد و جمع آوری مدارک به بیمار در بهره مندی از بیمه های شخص ثالث کمک می کند.

شوک وضعیت تهدیدکننده ی زندگی است که به دلایل متفاوتی ایجاد می شود. شوک با خون رسانی ناکافی بافتی مشخص شده و اگر درمان نشود، موجب مرگ سلولی می شود. پیشرفت شوک با الگوی خطی پیش نمی رود و گاهی نمی توان آن را به ناراحتی پیش بینی کرد. وضعیت شوک، خصوصاٌ شوک سپتیک، موضوعی است که اخیراٌ منبع تحقیقات متعددی بوده است. پرستاری که از بیمار مبتلا به شوک یا در معرض خطر شوک مراقبت می کند، باید مکانیسم های مسئول شوک را شناخته و نشانه های مشخص آن را شناسایی نماید. بررسی سریع، شناسایی زود هنگام و پاسخ به شوک برای بهبودی بیمار ضروری است.

 


مطالب مرتبط :

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکو قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت متخصص در منزل

 

ارسال پاسخ