آسایشگاه

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , , | دیدگاه ها: | شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۷

آسایشگاه

در طول سالها، اجتماع قادر به مقابله به طور مناسب با بیماران در مراحل پیشرفته ی سرطان نبود و بیمارانی که در محیط های مراقبتی حاد فوت کردند، بیشتر از افرادی بودند که در خانه از آنها مراقبت می شد. نیازهای بیماران مبتلا به بیماری های نهایی به خوبی توسط یک برنامه ی جامع تنظیم شده برطرف می شود که این برنامه بر کیفیت زندگی بیمار، تسکین علایم، تدارک حمایت روحی و روانی برای بیمار و خانواده اش در هنگامی که مراقبت و کنترل بیماری امکان پذیر نیست، تمرکز دارد. مفهوم آسایشگاه که از بریتانیای کبیر سرچشمه گرفته است، بهترین عنوان برای این نیازها می باشد. مهم ترین مورد، تمرکز مراقبت بر خانواده و نه فقط بیمار می باشد. مراقبت پرستاری از چندین طریق آماده می شود: وضعیت آزاد ( خصوصی)، بر پایه ی بیمارستان، وضع مبتنی بر خانه یا جامعه.

به خاطر هزینه های بالای مربوط به بیمارستان های خصوصی، مراقبت اغلب به وسیله ی تطابق دادن سرویس های تهیه کننده توسط بیمارستان و جامعه انجام می شود. سرویس های مراقبتی حمایتی فقط به منظور پیشگیری در شرایط حاد و برای مشورت گروهی جهت اختصاصی نمودن مراقبت های حمایتی مورد نیاز هستند. این بیماران باید به یک مرکز مراقبت حمایتی و خدمات آسایشگاهی مراجعه کنند تا نیازهای پیچیده ی آنها مورد بررسی قرار گیرد. با این حال پزشکان، مددکاران، متخصصان تغذیه، داروسازان، فیزیوتراپیست ها، روحانیون و نیز داوطلبان در مراقبت از بیمار شریک هستند. و ضروری است که پرستاران مراقبت در منزل و پرستاران آسایشگاه دارای مهارت های پیشرفته ای در بررسی و برطرف کردن درد، اختلالات تغذیه ای، دیس پنه، اختلالات عمل روده ای و صدمات پوستی باشند. به علاوه، برنامه های آسایشگاهی ارتباط واضحی را میان اعضای خانواده و فراهم کنندگان مراقبت ایجاد می کند.

بیشتر بیماران و خانواده های انان از پیش بینی ها مطلع می شوند و برای شرکت در تصمیمات راجع به ادامه و یا خاتمه دادن درمان سرطان تشویق می شوند. پرستاران از طریق همکاری با گروه های حمایتی دیگر به بیماران و خانواده ها به منظور مقابله با تغییرات نقشی و یا تغییرات ساختمانی خانوادگی و نیز اندوه فقدان، کمک می کنند. پرستاران آسایشگاه در امور مربوط به فقدان ( داغ دیدگی) شرکت می کنند. در موارد زیادی حمایت خانواده ی بازمانده به مدت یک سال ادامه پیدا می کند.


مطالب مرتبط :

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکو قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت متخصص در منزل

 

ارسال پاسخ